Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... ce fac in cazul in care nu mi se gaseste cartea de ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

ce fac in cazul in care nu mi se gaseste cartea de munca?

Va rog sa ma indrumati intr-o problema. Eu mi-am incheiat activitatea la ultimul loc de munca in luna martie2010 . La ITM mi se spune ca , cartea de munca mi-a fost retrasa in luna iulie 2009, iar contabila spune ca nu stie de cartea de munca , ca nu-si aduce aminte ce s-a intamplat dar nu este nici la ea nici in actele firmei, iar la mine nu este. Ce pot face in acest caz si unde sa ma adresez. Am o copie a cartii de munca dar nu este legalizata.
florentina brindusa a scris:

Trebuie sa obtin acele adeverinte chiar daca am o copie a cartii de munca?

Da, trebuie obtinute aceste adeverinte chiar daca aveti o copie a carnetului de munca.