Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Procedura de insolventa deschisa.CUM PROCEDEZ CU ...
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Procedura de insolventa deschisa.CUM PROCEDEZ CU O.P-urile CARE AR TB TRIMISE LA BANCA?

Doua dintre firmele cu care colaboram sunt in proces de insolventa.Una din 09.04.2010 iar cealalta din 04.05.2010.Cum procedez cu ordinele de plata emise de cele doua societati pe care ar tb sa le trimit la banca in zilele urmatoare? Le mai trimit?Noi am primit deja notificarile privind deschiderea procedurii de insolventa. Ultimile facturi emise de noi sunt din 11.03.2010, respectiv 30.04.2010. Multumesc.
Opinia mea este sa le trimiteti.
In baza refuzului de la banca, si nu numai, va veti inscrie la masa credala.
allyna a scris:

Cum procedez cu ordinele de plata emise de cele doua societati pe care ar tb sa le trimit la banca in zilele urmatoare? Le mai trimit?Noi am primit deja notificarile privind deschiderea procedurii de insolventa.

Presupun ca sunt bilete la ordin
Va inscrieti la masa credala si anexati in copie toate doc inclusiv aceste BO