Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale societate comerciala
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

societate comerciala

buna ziua am facut o societate comeciala ! am deschiso in 2004 dar nu am functionat niciodata pe ea afaceri 0, am fost la finante si am dat o declaratie prin care iam notificat ca sunt plecat din tara si timp de trei ani nu voi functiona, anul acesta in decembrie se implinesc cei 3 ani, eu sunt plecat in spania, cei de la finante mi-au trimis somatie de plata pe anul 2009 800 ron +amenda 500 ron ptr ca nu am predat bilantul este normal ? ce pot sa fac ajutatima va rog
ps! eu nu sunt in tara !
Buna ziua.
Precis pentru bilantul pe 2009,ca pentru anul 2009 se depun bilanturile pana pe 30.05.2010 ? Deci nu aveau cum sa va amendeze pentru ceva ce inca mai sunteti in termen.Cred ca este vorba despre altceva, nu de bilantul pe 2009.
Cred ca este vorba despre impozitul minim obligatoriu. Din 01 mai 2009 se plateste acest impozit minim de 550 lei pe trimestru. Ei au dreptul sa stabileasca sume din oficiu daca nu s-au depus declaratiile. Ca sa fi avut liniste trebuia s-o suspendati.