Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale curator litis
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

curator litis

Parata, societate comerciala are sediul expirat, motiv pt care nu se poate comunica citatia.Se poate cere numirea unui curator litis pt. parata, sau e suficienta citarea prin publicitate si judecarea in lipsa?
puteti solicita citarea prin publicitate si la usa instantei.
Multumesc, asta si urmeaza sa solicit.
dar se poate cere numirea unui curator litis in speta, sau aceasta tine strict de uzucapiune, dr. familiei?