Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... intrare in CIC dupa intrarea la servici
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

intrare in CIC dupa intrarea la servici

as dori sa stiu daca pot intra in CIC
fetita e nascuta pe 2 feb 2010 am terminat concediul de maternitate pe 7 iunie,m/am intors la servici intrand in activitate.
ma mai pot intoarce in CIC dupa o perioada de timp dupa ce am fost in activitate.de exemplu in toamna
multumesc
Puteti solicita din nou CIC.
Acordarea indemnizatiei pentru cresterea copilului sau, dupa caz, a stimulentului lunar se face la cererea scrisa a persoanei indreptatite, ori de cate ori aceasta solicita, cu respectarea conditiilor prevazute de ordonanta de urgenta nr.148/2005.
multumesc