avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 683 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Timp liber şi ocupaţii cu care ... perle din avocatura
Discuție deschisă în Timp liber şi ocupaţii cu care îl putem umple

perle din avocatura

AVOCATUL : Doctore, inainte sa faci autopsia, ai cautat sa vezi daca mai
avea puls ?

MARTORUL : Nu

AVOCATUL : Ai controlat tensiunea ?

MARTORUL : Nu

AVOCATUL : Ai verificat daca mai respira

MARTORUL : Nu

AVOCATUL : Deci e posibil ca pacientul sa fi fost inca viu atunci cand ai
inceput autopsia ?

MARTORUL : Nu

AVOCATUL : Cum poti fi sigur Doctore ?

MARTORUL : Pentru ca creierul lui statea pe o tavita pe biroul meu

AVOCATUL : Inteleg, dar nu ar fi putut totusi ca pacientul sa fie viu, in
ciuda acestui lucru ?

MARTORUL : Ba da, e posibil sa fi fost viu si sa practice avocatura !

=D>:P
Cel mai recent răspuns: mirunika , utilizator 20:50, 2 Octombrie 2010
=D>=D>:))Amuzante replici!
nu e perla, da' e dragut..

Un avocat nu opreste cu masina la semnul STOP si este tras pe dreapta de un politist. Dupa cum se stie, avocatul este un tip arogant, care se crede mult mai destept decat altii, asa ca omul nostru decide sa faca putin mishto de politist:
- Actele dvs, va rog.
- Pentru ce?
- Nu ati oprit la semnul STOP!
- Am incetinit si era liber, nu venea nimeni!
- Dar nu ati oprit masina pe loc...actele, va rog.
- Care-i diferenta?
- Diferenta este ca la semnul STOP trebuie sa opriti masina pe loc, aceasta e legea...actele va rog...
- Daca imi poti arata care este diferenta legala intre a incetini si a opri, iti dau actele si te las sa-mi dai amenda, daca nu, ma lasi sa plec si nu ma amendezi!
- De acord, dar coborati va rog din masina!
Avocatul coboara linistit, iar intre timp politistul isi scoate bastonul si incepe sa dea vartos in avocat, spunand:
- Vrei sa ma opresc sau doar sa incetinesc?

De maine esti liber! Il anunta bucuros avocatul pe clientul lui.
Da ,ma bucur foarte tare,n-am ce zice,bombani detinutul. Ma chinui vreme de 5 ani sa pregatesc o scara de franghie,3 ani ca sa pilesc zabrelele si dumneata imi vii cu decretul de amnistie,tocmai acum cand eram gata sa evadez.......
*********************************************************************************
Popescu ii spune prietenului sau:
-M-am despartit de sotia mea in pace:ea pastreaza locuinta si eu masina si biroul.
-Bine dar economiile voastre?
-Astea le pastreaza avocatul.....;)
Nu este chiar din avocatura.

Angajatorul: Stiti sa lucrati pe computer?
Intervievata: Am mai jucat cu sefu'...tot felul de jocuri...
Angajatorul: Va intreb daca stiti sa folositi "Ciel" de exemplu.
Intervievata: Tatal meu are Cielo...eu am Peugeot....

:coffee:
Cauza penala, in jurul unui incendiu devastator, in care arsesera grajduri cu animale. Sedinta avea loc intr-o zi de vineri, mult dupa pranz. Tribunalul era pustiu, in cauza respectiva se audiasera deja vreo 5 martori, mai urma o audiere si amanarea. Printre magistrati, oboseala, plictis.

Martoru' (la 70 de ani, in port traditional, cu itari albi, sfatos, statuse de dimineata in sala, asteptand, fara se se miste, acum era patruns de importanta si rolul sau, si spunea vrute si nevrute): ... si am vazut cum ardeau vitele ...
Procurorul (plictisit peste poate, cam in scarba): Domnule presedinte, intrebati va rog martorul daca era aproape de locul incendiului?
Martoru' (atent, proactiv, fara sa astepte sa fie intrebat de judecator, intorcandu-se pe calcaie 90 de grade, in directia procurorului, si rostind raspicat): Pai, ma uitam la boi cum ard, cum ma uit acuma la dumnea'stra!
Procurorul (scuturat din amortzeala): Va rog sa va uitati la dl. judecator!

Alte discuții în legătură

Spune un banc, gluma cu avocati! Roland Mindrila Roland Mindrila Incep cu unul \" Un client isi intreaba avocatul: - Cat cereti pentru o consultatie? - 3000 euro pentru trei intrebari. - Nu este un pic cam scump? - Ba ... (vezi toată discuția)
Afirmatii reale spuse in timpul proceselor: SC QCERT SRL SC QCERT SRL AVOCATUL : Aceasta astenie grava va afecteaza memoria ? MARTORUL : Da AVOCATUL : In ce fel va afecteaza memoria ? MARTORUL : Uit AVOCATUL : Uitati ? Ne ... (vezi toată discuția)
Stii bancuri ?- scrie si tu aici un banc ca sa ne amuzam impreuna !-nu te lasa rugat de doua ori. rodica_post rodica_post Pana va trece Recesiunea si se vor lamuri toate situatiile contradictorii din Romania,haideti sa depasim totul cu zambetul pe buze si ... (vezi toată discuția)