Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Profit pe piata de Capital - Ajutorul de Somaj
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Profit pe piata de Capital - Ajutorul de Somaj

Eu sunt in concediu de crestere a copilului, sunt somera si iau si Ordonanta. Am dreptul sa inregistrez vreun venit din tranzactii bursiere (profit din tranzactii pe piete de capital) astfel incat sa nu pierd Ordonanta, Ajutorul de Somaj sau Indemnizatia pentru cresterea copilului ?
Un venit de acest gen - investitii - ar putea conduce la anularea indemnizatiilor susmentionate ?
Banuiesc ca "luati ordonanta" inseamna ca beneficiati de indemnizatia de crestere a copilului. Ea nu are nicio legatura cu veniturile din investitii, ci doar cu veniturile din activitati profesionale. Puteti inregistra venituri din investitii, chirii, etc, oricat de mari.

Nu inteleg totusi cum cumulati CIC cu indemnizatia de somaj.

PS: Va rog sa nu mai deschideti acelasi topic de mai multe ori, acest lucru contravine regulamentului de postare.
ContSters20980, utilizator