Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... salarii compensatorii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

salarii compensatorii

Buna ziua,
La salariile compensatorii, intra si contractul de mandat? Deoarece eu am salariul impartit in contract de munca si contract de mandat..
Multumesc!
la salrii conpensatorii intra nunai cele legate de contractul de munca
veste proasta...:(
numai cla contractul de munca daca nu aveti o clauza speciala de compensatii in contractul de manadat. oricum contractului de mandat nu i se aplica legislatia muncii ....
~ Conținut șters la cerere ~
Daca CIM inceteaza prin concediere, restructurarea postului, daca in contract nu este nimic specificat de salarii compensatorii, daca nu exista un contract colectiv de munca la nivel de unitate (deoarece are 10 angajati), nu se aplica articolele din contractul de munca colectiv la nivel national?