Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Hotarare AGA ( Adunarea Generala A asociatilor) si ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Hotarare AGA ( Adunarea Generala A asociatilor) si Contract de cesiune

Unde se intocmesc acestea?

Va multumesc
Tinand cont ca aceste documente trebuie sa aiba o anumita forma si sa contina anumite prevederi stabilite de lege, cel mai bine ar fi sa apelati la un avocat. El vi le redacteaza, iar dumneavoastra doar le semnati.
hotarirea AGA se incheie si se redacteaza imediat dupa terminarea sedintei de catre secretarul de sedinta, urmind a se depune la ORC si publica in MO.
contractul de cesiune (despre ce fel de cesiune este vorba) se intocmeste de catre consultantul juridic al societatii(consilier juridic, avocat) si se semneaza de catre parti sau de catre un avocat.