Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale A DESCHIS CINEVA UN AMANET??
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

A DESCHIS CINEVA UN AMANET??

buna,vreau sa stiu daca pot deschide un amanet cu capital social minim,pasii pe care trebuie sa-i urmez.....poate imi raspunde cineva din experienta,deasemenea am nevoie de consultanta in vederea infiintarii uui amanet contra cost...multumesc anticipat..:(
capital social 200 lei
societatea nu poate avea decat obiect unic de activitate
dupa infiintare trebuie inscris la Banca Nationala in registru de evidenta
Consultati www.bnr.ro