avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 209 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale OBLIGATII CE REVIN DUPA SUSPENDAREA UNEI SOCIETATI ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

OBLIGATII CE REVIN DUPA SUSPENDAREA UNEI SOCIETATI COMERCIALE

ma adresez dvs.cu urmatoarea intrebare:
se implinesc in curand trei ani de la suspendarea societatii, ce trebuie sa fac mai departe;
se desfiinteaza firma automat?
trebuie sa o inregistrez din nou?
va rog sa ma ajutati.
multumesc anticipat.
Cel mai recent răspuns: lu_mar , utilizator 17:30, 19 Mai 2007
puteti reincepe activitatea sau puteti radia firma ... depinde ce doriti sa faceti. in cazul in care nu depuneti bilantul si declaratie ca firma nu are activitate reg comertului se sesizeaza si cere lichidarea firmei in instanta. nu stiu exact in ce situatie va aflati ...
puteti reincepe activitatea sau puteti radia firma ... depinde ce doriti sa faceti. in cazul in care nu depuneti bilantul si declaratie ca firma nu are activitate reg comertului se sesizeaza si cere lichidarea firmei in instanta. nu stiu exact in ce situatie va aflati ...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Inchidere societate PUFACONT PUFACONT O societate este inchisa prin Registrul Comertului pentru 3 ani firma nu are datori la stat, a solicitat la finante regin derogatoriu si a fost acceptat. Daca ... (vezi toată discuția)
Bilant de lichidare -firma fara activitate ga-ga ga-ga Buna ziua ! Pentru o firma care nu a avut activitate(infiintata in noiembrie 2010) , doar si-a depus capitalul social trebuie sa fac un bilant de lichidare ... (vezi toată discuția)
Cum sa scap ieftin de firma rekaalina rekaalina Buna ziua.Am o problema si as dori sa ma ajutati daca se poate.In 2005 am infiintat o firma de care practic \"am uitat\" ,iar acum cateva zile am primit o ... (vezi toată discuția)