Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale OBLIGATII CE REVIN DUPA SUSPENDAREA UNEI SOCIETATI ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

OBLIGATII CE REVIN DUPA SUSPENDAREA UNEI SOCIETATI COMERCIALE

ma adresez dvs.cu urmatoarea intrebare:
se implinesc in curand trei ani de la suspendarea societatii, ce trebuie sa fac mai departe;
se desfiinteaza firma automat?
trebuie sa o inregistrez din nou?
va rog sa ma ajutati.
multumesc anticipat.
puteti reincepe activitatea sau puteti radia firma ... depinde ce doriti sa faceti. in cazul in care nu depuneti bilantul si declaratie ca firma nu are activitate reg comertului se sesizeaza si cere lichidarea firmei in instanta. nu stiu exact in ce situatie va aflati ...