Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... concediu de maternitate
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

concediu de maternitate

Buna ziua!
Pe data de 14.06.2010mi s-a incheiat contr. de munca cu firma la care lucram ,deoarece eram angajata pe perioada determ. in locul cuiva care a plecat in maternitate,acum s-a intors,dar voi lucra cu contract de colaborare...problema mea este ce trebuie sa fac ca sa beneficiez de maternitate tinand cont de faptul ca nu voi plati decat impozit la stat pe venituri....este deajuns?sau trebuie sa mai platesc si altceva( cas, asig. sanatate)?
Daca nu ai un alt contract de munca le platesti pe toate...
Ma gandeam eu,nu eram sigura...multumesc frumos pentru raspuns...
O zi buna!