avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 551 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale retragere acord asociatie de proprietari pentru punct ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

retragere acord asociatie de proprietari pentru punct de lucru soc. comerciala

Avem o asociatie de proprietari care doreste sa retraga acordul dat unei societati comerciale pentru un punct de lucru.
Administratorul societatiicreeaza reale probleme celorlalti coproprietari ai imobilului , iar activitatea de la punctul de lucru tulbura grav linistea . Mai grav, au fost prinsi furand apa desigiland contoarele de apa calda si rece.
Care este procedura pentru retragerea acordului ???? e nevoie si de semnaturile vecinilor direct vizati ????
Cel mai recent răspuns: rokambole , utilizator 05:45, 10 Noiembrie 2010
buna ziua.
in primul rand ar trebui sa notificati societatea si sa ii aduceti la cunostiinta ce nereguli savarseste.
indicat este sa se convoace Adunarea Generala a Asociatiei de prop si pe ordine a de zi sa fie inserat si acest punct.
ulterior veti putea denunta contractul de inchiriere si sa faceti demersurile legale.
foarte simplu. intocmiti o adresa prin care motivati problemele create de acea societate comerciala cu concluzia ca intelegeti sa va retrageti acordul ca aceasta societate sa-si mai desfasoare activitatea in acel imobil.
aceasta adresa impreuna cu o cerere o depuneti la ORC si mai departe e treaba ORC. SUcces

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Apa calda si apa rece - acelasi pret ? DragosDrs DragosDrs Buna ziua. Zilele trecute, am cerut, in scris, sa mi se explice din ce se compune suma finala a intretinerii pe luna noiembrie. Am constatat ca exista doua ... (vezi toată discuția)
Reducere cost apa calda Irina_sebea Irina_sebea Buna ziua, Cei care stau la bloc, la ultimele etaje, au mereu problema cu apa calda la robinet, deoarece la inceput vine rece, si abia dupa minim 5 minute ... (vezi toată discuția)
Modificare instalatii sub apartament parter big_savu big_savu Buna ziua, E prima intrebare adresata pe acest forum asa ca va rog sa ma scuzati, daca gresesc sau omit ceva necesar, voi reveni. Prietenul meu detine un ... (vezi toată discuția)