Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Revisal

Mai este necesara introducerea nr de inregistrare itm a decizie de incetare in cazul in care deja s-a introdus nr intern?
da, trebuie introdus si-n revisal
Dar cum ar trebui sa procedez? Eu am introdus in revisal datele incetarii in ziua in care a avut loc incetarea, conform noilor reguli. Acum, cand am primit nr de inregistrare de la ITM ar trebui probabil sa mai incetez o data contractul respectiv ca sa pot sa scriu si nr de la ITM. E corect asa sau cum trebuie procedat?
Intrati in Revisal, la CIM respectiv, si faceti completarea necesara.
Adica trebuie sa selectez tip de modificare sau corectie la modificarea (adica incetarea) deja inregistrata? Alte casute nu mai am active.
Exact. Asa cum spuneti.
Desi, fiind vorba de incetarea CIM, nu as mai face aceasta modificare.Nu o mai verifica nimeni.