Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general contract asociere 2 S.C. construire spatiu comercial
Discuție deschisă în Contabilitate în general

contract asociere 2 S.C. construire spatiu comercial

Cum se pot asocia doua S.C. platitoare de TVA in vederea construirii unui spatiu comercial, model contract asociere, unde se inregistreaza, ce documente sunt necesare? Sunt intrebari la care am doar raspunsuri partiale sau nu sunt sigura si va solicit ajutor. Va multumesc anticipat.
Puteti face un contract de asociere in participatiune.