Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general act de proprietate constructie in regie proprie
Discuție deschisă în Contabilitate în general

act de proprietate constructie in regie proprie

V-as ruga sa am lamuriti care este actul de proprietate in cazul in care o societate realizeaza o constructie in regie proprie .

Cladirea realizata , a fost declarata la Directia de taxe de impozite si taxe locale pe baza pv de receptie finala .
Pe baza autorizatiei de construire si a procesului verbal de receptie finala s-a intabulat dreptul de proprietate asupra cladirii primind o incheiere parafata la oficiul de cadastru .

Care este totusi actul de proprietate al constructiei intabulate ? Trebuie ridicat vreun titlu de proprietate de pe la primarie ? Multumesc .

extrasul de carte funciara face dovada proprietatii.....cine vrea sa stie mai mult poate cere copii de la cadstru de pe documentia depusa....