Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale autorizatie de functionare societate comerciala
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

autorizatie de functionare societate comerciala

Buna ziua. Va rog sa ma ajutati in gasirea solutiei legale de rezolvare.O societate comerciala desfasoara activitati cod CAEN5630,in luna iunie 2010 obtine de la ONRC certificat constatator si pt activitati cod CAEN 5610,mentionez ca autorizatia de functionare pt cod CAEN5630 este in suma de 700 lei si cea pt cod CAEN 5610 este de 1500 lei stabilite prin HCL.Cat va achita societatea respectiva avand in vedere ca functioneaza la acelasi punct de lucru.Va multumesc.
Pai inteleg ca pentru bar(5630) ai platit la Primarie taxa de autorizare, deci ramane sa platesti taxa de autorizare pentru restaurant(5610).
Daca plecai de la inceput cu autorizari ORC pe 5610 si 5630, si ai fi "deschis" intai restaurant in cadrul caruia functiona si barul, cred ca ai fi platit la primarie doar taxa pentru restaurant.
Bafta!