Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... studii grefieri
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

studii grefieri

buna! as vrea sa mi spuna si mie cineva concret daca pot sa ma inscriu la examenul din septembrie 2010 , la Scoala Nationala de Grefieri daca nu am studii juridice ? ci studii superioare de alt fel.
Multumesc!
Mai jos e Regulamentul privind concursul de admitere la Scoala Nationala de Grefieri, mai exact articolul 3 va intereseaza. Trebuie sa aveti in vedere si conditiile care pot fi impuse inainte de examen, anul trecut se pare ca nu au fost acceptati cei cu studii superioare, dar nu juridice...
www.avocatnet.ro/content/art...