Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... credit achitat anticipat
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

credit achitat anticipat

care este legea care prevede ca la plata creditului anticipat nu se mai percepe comision
Cititi inainte de toate prevederile si clauzele contractului
de creditare, caci acolo veti gasi toate prevederile
privind plata anticipata si comisionul.
OUG nr. 50/2010 publicata in Monitorul Oficial, Partea I, nr. 389 din 11 iunie 2010, prevede eliminarea comisionului de rambursare anticipată la creditele cu dobândă variabilă, atât a celor cu garanţii imobiliare, cât şi a celor fără acest tip de garanţii, precum şi limitarea la 1% a comisioanelor la credite cu dobândă fixă.
multumesc aariam_a
asta doream sa aflu