Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... credit cu probleme
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

credit cu probleme

buna seara simultumesc pentrui raspunsuri acum as mai avea o intrebare daca am ceva restante la creditul ipotecar ar putea cineva sa imi preia ipoteca?adica sa mute ipoteca pe un imobil mai valoros si sa imi plateasca el datoria?ar putea banca sa fie inpotriva?
va multumesc inca o data
Nu, in principiu banca n-are de ce sa fie impotriva, mai ales daca cel care preia creditul (debitorul cesionar) este solvabil.
Depinde si de politica bancii....