Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Depunere declaratii lunare si trimestriale
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Depunere declaratii lunare si trimestriale

Buna dimineata, am revenit cu o noua intrebare.
Dupa cum va spuneam mi-am infiintat o firma in data de 29.04.2010, de la registru comertului am primit actele in 11.06.2010. Firma este SRL
In 01.07.2010 am depus declaratia 010 pt luarea in evidenta la administratia finantelor, mentionez ca nu am nici un angajat in momentul de fata.
Se poate sa ma ajutati si sa imi ziceti care sunt declaratiile care trebuie depuse lunare si care trimestrial.
Va multumesc.
lillyian20, utilizator
in primul rand trebuie sa ne spui, ca sa te ajutam, ce firma ai infiintat:srl,sa,pf ,intr.individuala, etc?

Daca sunteti platitore de TVA,atunci la trim aveti decl 300 pt tva.
Pentru ca nu aveti angajati atunci mai depuneti la trim.II decl 100 cu impoz. pe zero....
cind veti avea angajati veti depune lunar:CAS,Somaj,Sanantte si decl 100 si 102.
desemeana ceti depune 010 cu modificarea,adica luarea in evidenta a angajatilor

iulia53, utilizator
multumesc mult pentru ajutor
Buna seara.
Vin si eu cu o intrebare legata de declaratii si anume : pentru o I.I. cum se procedeaza ?se depune declaratia 100 si 102 la finante? se depune ca si la SRL vector fiscal prin care se anunta inceperea activitatii cu salariati?Am incercat sa aflu mai multe de pe net dar toate articolele se refera doar la contributia celui care a infiintat PFA sai II la CAS si al CASS.
Multumesc.
vlad.aurelia, utilizator