avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 806 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... prima pentru nastere
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

prima pentru nastere

Buna ziua!
As vrea sa va intreb daca salariul acela mediu pe unitate primit la nastere poate fi trecut pe adeverinta de venit pe luna nasterii copilului pentru a fi luat in calculul indemnizatiei.
Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: ursuletroz , utilizator 11:23, 9 Iulie 2010
NU,este venit neimpozabil

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Drepturi salariale la finalizare contract pe perioada determinata fiind insarcinata shtelena shtelena Buna ziua! As avea mai multe intrebari de adresat. Sunt angajata pe perioada determinata, contractul sfarsindu-se de drept pe 15 sept. 2016 (presupun ca nu ... (vezi toată discuția)
Ajutor de nastere cf ccm 2007-2010 adrianas18 adrianas18 am nascut in martie 2007 si pana in acest moment nu am stiut ca am dreptul sa primesc ca ajutor de nastere un salariu mediu pe unitate, neimpozabil. care ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie pentru cresterea copilului - venituri luate in calcul puni puni buna seara, as dori sa stiu daca banii de hrana si tinuta sunt venituri care se iau in calcul in stabilirea indemnizatiei pentru cresterea copilului. sunt ... (vezi toată discuția)