Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general inregistrare pe cheltuieli
Discuție deschisă în Contabilitate în general

inregistrare pe cheltuieli

Buna seara,
Imi poate spune cineva cum as putea inregistra in contabilitate pe cheltuieli niste piese de schimb pentru un xerox care aduce venituri intr-un magazin?
Va multumesc!
6024=401
daca factura e cu tva :4426=401
:hm:daca Xeroxul este Mij. Fix,se poate considera PS de schimb pentru el,adica se poate folosi ct.6024.