Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... amanari fara discutii
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

amanari fara discutii

Buna. As avea o intrebare: la inceputul sedintei de judecata, cand judecatorul solicita daca sunt cauze la amanari fara discutii..pot lua in acel moment la amanari o cauza daca am formulat renuntare la judecata? Sau in aceasta situatie trebuie sa astept la rand? Multumesc
da.puteti
Multumesc pentru raspuns...
Depinde de completul de judecata.
O renunatre la judecata impune discutii contradictorii, asa ca unii judecatori nu accepta astfel de situatii la amanari.
Da, asa este, trebuia sa precizez ca era vorba despre o somatie de plata, eu reprezentand creditoarea, iar debitoarea a achitat intregul debit! Multumesc mult