Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Raport disciplinar
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Raport disciplinar

Buna ziua,

Mi s-a intocmit un raport disciplinar de catre superiorul meu, in consecinta fiind invitat la Dept. de Resurse Umane peste un numar de zile pt a lamuri chestiunea. Precizez ca nu stiu ce contine acest Raport si mi s-a refuzat punerea la dispozitie a lui, desi am cerut in mod express acest lucru, pt a-mi pregati eventuala argumentatie.
Mi s-a precizat ca la momentul intocmirii comisiei si inceperii discutarii raportului voi putea sa-l vad.
Doresc sa stiu daca este legal sa ti se refuze dreptul de a vedea ce contine acest raport, inaintea dezbaterilor.

Multumesc

coromadaniel, utilizator
~ Conținut șters la cerere ~