Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general lucrator comercial sau lucrator gestionar
Discuție deschisă în Contabilitate în general

lucrator comercial sau lucrator gestionar

la cine se aplica coieficient de 1.3 - la lucrator gestionar sau la lucrator comercial.
sau care dine cei doi are salariu de 440 ron.
deci lucrator comercial poate sa fie cu 440 ron.
Daca se poate sa ma indrumati si pe mine. Am un angajat din luna martie si vreau sa stiu daca pot sa-l incadrez ca gestionar. La locul anterior de munca a fost incadrat ca magazioner aici vreau sa-l incadrez ca gestionar. Are 48 ani a lucrat intr-o functie similara dar pe alta incadrare, are liceul. Ce conditii se impun in acest caz. Care sunt criteriile? Si daca se poate sau trebuie sa-l incadrez tot ca magazioner.
Salariul este actualmente de 600 dupa ultima modificare a salariului minim pe economie?
diana40, utilizator
il poti angaja ca gestionar