Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... admitere inm
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

admitere inm

sal cine ma lumineaza si pemine:(cu privire la modul de notare? la 97 de puncte pt cei de anul trecut kre au intrat ekivala nota 7.48 iar in grile nu a luat nimeni 8 sau peste 8 asa k............... faceti ma si pe mine sa inteleg:D bafta tuturor
1) 80 de puncte este punctajul minim pt a se trece de proba I eliminatorie: proba de cunostinte juridice

2) aceeasi proba constituie 80% din nota finala, pe langa 10% testul de rationament logic si 10% interviul

prin urmare daca obtii 80 de puncte si aplici formula matematica de calcul de fapt ai 6,4 din media finala, medie finala care insa, potrivit regulamentului de admitere, nu trebuie sa fie neaparat peste 8.