avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 616 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Timp liber şi ocupaţii cu care ... Aveti idei de alte jocuri pe care le putem juca in ...
Discuție deschisă în Timp liber şi ocupaţii cu care îl putem umple

Aveti idei de alte jocuri pe care le putem juca in forum?

Am vazut pe alte forumuri ca au inventat tot felul de jocuri cu cuvinte si numere. Aveti idee de astfel de jocuri? Haideti sa mai gasim jocuri pe care sa le jucam aici.

Pana atunci, ma duc sa ma uit la celelalte discutii si sa incep sa raspund si eu. =D>
Cel mai recent răspuns: ContSters109653 , utilizator 11:55, 1 August 2010
o idee inspirata din jocul "mima " pe care ma gandesc ca l-am putea adapta pentru conditiile noastre .
Cineva da o definitie, alta decat cea conventionala , pentru un cavant la care s-a gandit.
Definitia poate fi si in versuri.

De exemplu : are coada, tine lichide si solide

eu m-am gandit la cuvantul "lingura"
poate fi si tigaie, si mai pot fi inca o multime de alte obiecte, dar cuvantul pe care il astept este lingura.
Cine ghiceste primul cuvantul este proclamat "stiutor" si va avea in status , in ziua respectiva , acest cuvant.
Daca aveti alta idee pentru a inlocui cuvantul "stiutor" - schimbam .
Ce am spus mai sus este doar o idee, care poate fi proasta, buna sau perfectibila.


:magic:
Eu sunt de acord cu ideea. Cine mai voteaza? =D>
Ideea e buna! Pune mintea la contributie... :)

Cum facem cand doi - sau trei - ofera simultan acelasi cuvant? Ca se poate intampla...
trope_doi a scris:

Cum facem cand doi - sau trei - ofera simultan acelasi cuvant? Ca se poate intampla...


ramane cuvantul celui mai inalt/inalte.:))
Pai, eu as zice sa definim mesajele scrise simultan ca fiind mesaje scrise in maxim 2 minute de la data scrierii primului care a aparut in forum cu cuvantul corect. Nu?

Hai, cine incepe un topic nou cu jocul asta? Ca e misto. Si tot in primu mesaj sa punem si regulamentul sa inteleaga toti cum se joaca =D>

Alte discuții în legătură

La multi ani corina, la multi ani zoritong! stelarman stelarman La multi ani Corina, la multi ani Sorin(Zoritong)! Nu pot decat a va ura Sa fiti aceiasi Lei de soi, Si leul romanesc l-as vrea, Chiar mai puternic ... (vezi toată discuția)
Despre emoticoane Magda Staicu Magda Staicu :yes:Buna seara Am observat ca oamenii folosesc emoticoane ,probabil , pentru a transmite starea prin care trec atunci cand scriu . Personal, detest acest ... (vezi toată discuția)
Nu se posteaza raspunsul ContSters109653 ContSters109653 Am o problema. Raspund, dau publicare dar raspunsul nu se posteaza . Am apelat atunci la un tertip. Am deschis alt ecran, am postat un semn grafic am dat ... (vezi toată discuția)