Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Descarcare de gestiune
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Descarcare de gestiune

Am o problema.Cum se face descarcarea de gestiune , avand un stoc de 30000 ron? Nu mai am nici o alta suma.Ma puteti ajuta?Se poate face asta?
descarcare de gestiune se face cind aveti si vinzare de marfa din stoc,nu?
Da. Sa presupunem ca am vanzare de marfa in valoare de 5000ron.
Atunci descarcarea se face la nivelul sumei 500ron.
aplicati formula de calcul a coeficentului "k"
k=SI Ct378+RC Ct.378/SI Ct. 371+RD CT.371="X"%
Ma puteti ajuta cu o monografie privind descarcarea de gestiune?free17mar@yahoo.com