Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Cartea de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Cartea de munca

Am lucrat la o firma 3 ani,dar am mers la germania, dintr-o zi la alta,si nu am comunicat cu firma.Au trimis prin curier niste hirtii,dar nam fost acasa si tata a primit.Cum pot sa recuperez cartea de munca?
daca sunteti in tara...o ridicati personal de de la sediul firmei...in cazul in care sunteti plecat, faceti o imputernicire notariala unei persoane pentru a o ridica....in mod normal si legal, carte de munca se preda personal angajatului.