Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Infiintare after school
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Infiintare after school

Buna ziua,
Poate un PFA avand codul CAEN 8891 sa infiinteze un After school? Va multumesc.

Poti folosi si acest cod dar nici intr-un caz sa folosesti un PFA , pt ca nu poti sa angajezi nici un salariat pe pfa si cum desfasori activitatea?
Iti trebuie un SRL pt ca trebuie sa desfasori mai multe activitati si nu tedescurci nici macar pe o intreprindere individuala.
Multumesc pt reaspuns.
Am mai multe calificari : modul pedagogic, definitivat in invatamant, in domeniul resurse umane, ssm si PSI, manager proiect si daca e cazul ma mai instruiesc. Cred ca m-as descurca si singura daca s-ar permite acest lucru.
AZI 01.09.2010 AM FOST CU DOSARUL LA REGISTRU COMERTULUI PENTRU INFIINTARE AFTER SCHOOL, AVAND COD CAEN 8891 SI MI-A RESPINS DOSARUL PE MOTIV CA NUMAI ASOCIATIILE, FUNDATIILE SI ONG -URILE POT AVEA ACEST COD CAEN, NU SI SRL-URILE.
ARE CINEVA O ALTA IDEE? :training: