Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... pentru plata pensiei de intretinere...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

pentru plata pensiei de intretinere...

Buna seara!
Am si eu o intrebare!
Cu o hotarare judecatoreasca in urma unui divort,se specifica plata pensiei de intretinere de catre tata.De la ce data(incepand din care luna)acesta e obligat la plata...?
Mentionez ca suntem in perioada de 30 de zile,in care se poate face apel(pana la sfarsitul lunii august).
Multumesc pentru raspuns!
Scrie in hotarare de la ce data se plaeste pensie.
Trebuie sa apara scris ca pensia se plateste
incepand cu data introducerii actiunii.