Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... ce pot sa fac ,va rog din suflet sfatuitima
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

ce pot sa fac ,va rog din suflet sfatuitima

in anul 2004 mi-am deschis o autorizatie de pers. fizica autorizata, ca taximetrist. in anul 2006 am mers la directia muncii sa-mi platesc retroactiv din urma pentru vechime in munca dar mi sa spus ca nu pot plati din urma. de atunci nu am mai fost . zilele trecute mi-a vanit o instiintare acasa ca am de platit 10170 ron cu tot cu penalitati. eu in momentul de fata nu am de unde sa platesc o asemenea suma. sfatuitima va rog ce pot sa fac.#-o
suma este pt perioada 2004 - 2006? fiindca ei v-au spus corect nu se poate plati retroactiv contributia.
de unde aveti instiintarea de la Finante? banuiesc...
daca nu v-au facut un control de fond poate v-au estimat veniturile.
Faceti contestatie la executarea silita.vb cu un avocat sunt solutii

Ati semnat un contract ?
nu suma este pe anii 2005-2009. dar eu in 2006 am fost sa platesc din 2004 pana in anul 2006 si de la ghiseu o functionara mia spus ca nu pot plati si acum imi vine sa platesc 10170 ron si nu am aceasta suma. ce pot sa fac?#-o
dvs vorbiti de plata pt asigurarile sociale sau e vorba de impozitul pe venit?