avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 241 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Declaratie inactivitate sau bilant pe 0
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Declaratie inactivitate sau bilant pe 0

Buna ziua,

As avea si eu o intrebare, va rog frumos daca ma puteti ajuta...
Firma fara activitate, dizolvata, am depus bilant pe "0" la 31.12.2009. Pentru lichidare mai am nevoie de certificatul care atesta ca nu are datorii la bugete, etc si bilantul de lichidare. Intrebarea mea este: pana la obtinerea acestui certificat si incheierea procedurii de lichidare, trebuie sa depun bilant la 30 iunie 2010 sau declaratie de inactivitate ?

Multumesc
Cel mai recent răspuns: andora , utilizator 00:24, 11 August 2010
declaratie de inactivitate depun numai firmele care de la infiintare nu au avut activitate niciodata .
conform normelor, depuneti o declaratie in care specificati faptul ca firma e in curs de lichidare, se va face bilant de lichidare cand va fi cazul

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Intarziere depunere declaratii firma fara activitate user29 user29 Buna ziua, Am urmatoarea intrebare: pentru o firma infiintata pe 15.06.2009, fara activitate pana la data de 30.06.2009, era necesara depunerea ... (vezi toată discuția)
Firma fara activitate miky3110 miky3110 Buna ziua! Amsi eu o intrebare pentru dvs. Cum se poate proceda cu o firma care nu mai are activitate de un an de zile,angajatii au si-au incheiat raporturile ... (vezi toată discuția)
Firma dizolvata lucia popp lucia popp -un srl cu asociat unic, infiintat in martie 2007 si dizolvat in noiembrie 2007 , in baza art 235/Legea nr 31/1990 republ, cu activitate 0 de la inceput pana ... (vezi toată discuția)