Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Declaratie inactivitate sau bilant pe 0
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Declaratie inactivitate sau bilant pe 0

Buna ziua,

As avea si eu o intrebare, va rog frumos daca ma puteti ajuta...
Firma fara activitate, dizolvata, am depus bilant pe "0" la 31.12.2009. Pentru lichidare mai am nevoie de certificatul care atesta ca nu are datorii la bugete, etc si bilantul de lichidare. Intrebarea mea este: pana la obtinerea acestui certificat si incheierea procedurii de lichidare, trebuie sa depun bilant la 30 iunie 2010 sau declaratie de inactivitate ?

Multumesc
declaratie de inactivitate depun numai firmele care de la infiintare nu au avut activitate niciodata .
conform normelor, depuneti o declaratie in care specificati faptul ca firma e in curs de lichidare, se va face bilant de lichidare cand va fi cazul