Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... act de proprietate
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

act de proprietate

buna ziua, am cumparat o casa in anul 2005, de la o femeie mai in varsta, casa este cumparata cu contract de vanzare- cumparare. acum , ca sa ii fac asigurare , imi cere de la asigurari actul de proprietate, ceva in care sa scrie ca eu sunt proprietar. ce trebuie sa fac, si ce alte acte trebuie sa mai detin in afara de contract sa pot face dovada ca eu sunt proprietarul. va multumesc
actul dvs de proprietate il reprezinta contractul de vanzare cumparare.
Prezentati contractul de vanzare cumparare si extrasulk de acrte funciara care dovedeste ca sunteti intabulat cu respectivul imobil.
va multumesc pentru raspunsuri