avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 470 soluții astăzi
Forum Suport Tehnic Probleme tehnice in functionarea ... Se misca ingrozitor de greu
Discuție deschisă în Probleme tehnice in functionarea avocatnet.ro

Se misca ingrozitor de greu

Paginile mi se incarca foarte greu.
Cu alte siteuri nu am astfel de probleme.
Buna ziua.
Imi puteti spune, va rog, ce conexiune de internet folositi? Si, daca se poate orasul de unde accesati internetul.
M-ar mai interesa ce anume se incarca greu. Nu se vede nimic din site o perioada mai lunga de timp? Se incarca o parte din pagina si dureaza o perioada mai lunga de timp pana se incarca tot siteul?
Orice alt amanunt care credeti ca e important.

Multumesc.
Eu tocmai am vrut sa intreb mai acum 1-2 ore daca se "lucreaza" pe site deoarece aveam probleme pe formatul paginilor sau chiar pe accesarea diferitelor sectiuni, nu puteam scrie un raspuns (motiv pentru care nici nu a aparut mesajul meu de acum 1 ora).
Aparea formatul obisnuit a unei pagini, dupa care la o alta revenire pe aceeasi pagina formatul era neprelucrat. Nu stiu sa ma exprim cum trebuie, dar am fost derutata ca nu stiam daca e de la mine sau de la Avocatnet. Probabil ca am mai stricat eu si pe la mine in calculator cate ceva, tot umbland prin setarile de la internet options...:(
Acum e in regula si este motivul pentru care intreb daca "s-a lucrat pe site", ca sa stiu alta data sa stau linistita si sa astept sa se termine "lucrarea"
Noi lucram mai mereu in spatele siteului. Dar, ca regula, "lucrarile" n-ar trebui sa afecteze in niciun fel experienta cititorului. Asa incat, daca pe viitor mai aveti probleme de acest gen, va rog sa ne spuneti si le rezolvam.

Multumesc ;)
Alin Popescu a scris:

Buna ziua.
Imi puteti spune, va rog, ce conexiune de internet folositi? Si, daca se poate orasul de unde accesati internetul.
M-ar mai interesa ce anume se incarca greu. Nu se vede nimic din site o perioada mai lunga de timp? Se incarca o parte din pagina si dureaza o perioada mai lunga de timp pana se incarca tot siteul?
Orice alt amanunt care credeti ca e important.

Multumesc.

Craiova.
Conexiunea - nu prea stiu - cred ca ceva de la Vodafone, nu as putea sa va spun exact.
Pagina este gri si dureaza cam 2 minute pana se incarca (am cronometrat acum).
Nu cred ca este de la conexiune pentru ca alte siteuri se incarca mult mai repede.
Chestia asta cu intarzierea este vreo cateva zile.
Bun. Deci vorbim despre o conexiune wireless.

Inca o intrebare: diferenta de incarcare dintre Avocatnet.ro si celelalte siteuri e foarte foarte mare? Sau si celelalte siteuri se incarca intr-un minut, un minut si jumatate?

Par idioate toate aceste intrebari, dar testele noastre ne spun ca viteza medie de incarcare a unei pagini din site, pe conexiuni diverse, nu depaseste cateva secunde:
tools.pingdom.com/fpt/?url=w...

Incercam sa gasim o explicatie si pentru greutatea cu care se incarca siteul in cazul dvs. :)

Alte discuții în legătură

Avocatnet se incarca f greu! Andra Denise Dinca Andra Denise Dinca De aproape doua saptamani, orice pagina a site-ului se incarca f greu. Paginile nu se incarca pe jumatate, apare pagina alba in jur de 2 min. Este f greu sa ... (vezi toată discuția)
Viteza "bitisorilor" elga50 elga50 Putem spera ca viteza de incarcare a paginilor sa creasca intr-un viitor apropiat? Pierdem mesaje sau parti din mesaje din cauza intreruperilor dese ale ... (vezi toată discuția)
Ce face programul cobian backup?? adela05 adela05 Recent ne-a fost instalat pe laptop-urile de munca un program COBIAN BACKUP 10 SETUP, VERSION 10.1,1.198, SIZE 14,7 MB. Inteleg ca salveaza pe server toate ... (vezi toată discuția)