Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... criterii nationale de disponibilizare?
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

criterii nationale de disponibilizare?

va rog,cine stie sa lamureasca....exista criterii de disponibilizare la nivel national pentru politistii comunitari? dupa cum se pare,se da un examen scris si cine stie,stie,cine nu,pleaca..De ce nu se tine cont de cazierul administrativ,,sanctiunile primite in timp,de rezultatele slabe in activitate,de calificativele anuale,de cadrul relatiilor in exercitarea functiei publice,,,,,sau se tine???multumesc Kyandra
nu ma cheama kyandra...dar, daca va coafeaza raspunsul meu, studiati cu atentie CCMNN 2007-2010, la partea cu concedierile colective. :)