avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 253 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general lamurire
Discuție deschisă în Contabilitate în general

lamurire

buna dimineata ! as dori un raspuns cat mai urgent...,.daca am facut o plata in valuta , depunand la banca dolari , si tranzactia nu a mai avut loc , pot retrage suma depusa prin 455 ??
Cel mai recent răspuns: Darie Tudor , utilizator 08:16, 15 August 2010
emma08 a scris:

buna dimineata ! as dori un raspuns cat mai urgent...,.daca am facut o plata in valuta , depunand la banca dolari , si tranzactia nu a mai avut loc , pot retrage suma depusa prin 455 ??


Da, puteti. In contabilitatea firmei va fi afectat rezultatul cu diferentele de curs valutar si Dvs. va puteti recupera valuta depusa ca asociat/actionar persoana fizica ce a creditat societatea.

Succes!
Multumesc pentru urari.

Si eu va urez tot bine din lume!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Reevaluare soldurilor in valuta!? Annamaria Bajko Annamaria Bajko Buna ziua! Intrebarea mea in legatura cu reevaluarea soldurilor in valuta este: - calculam la curs BNR din ultima zi a lunii (30.Aprilie) sau ... (vezi toată discuția)
Dividende mine58 mine58 Buna ziua , Va rog sa imi spuneti si mie daca pot trece dividende pe contul 455 , daca da , cat pot sa stea in acest cont. Mentionez ca s-a platit ... (vezi toată discuția)
Creditare societate - conturi utilizate felisana felisana Asociatul imprumuta firma cu 20000 lei, depunand suma la banca. Cand inregistrez extrasul suma o trec direct pe contul 455? Iar cand restitui creditul tot ... (vezi toată discuția)