Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general lamurire
Discuție deschisă în Contabilitate în general

lamurire

buna dimineata ! as dori un raspuns cat mai urgent...,.daca am facut o plata in valuta , depunand la banca dolari , si tranzactia nu a mai avut loc , pot retrage suma depusa prin 455 ??
emma08 a scris:

buna dimineata ! as dori un raspuns cat mai urgent...,.daca am facut o plata in valuta , depunand la banca dolari , si tranzactia nu a mai avut loc , pot retrage suma depusa prin 455 ??

Da, puteti. In contabilitatea firmei va fi afectat rezultatul cu diferentele de curs valutar si Dvs. va puteti recupera valuta depusa ca asociat/actionar persoana fizica ce a creditat societatea.

Succes!
Multumesc pentru urari.

Si eu va urez tot bine din lume!