Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... probleme cu banca
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

probleme cu banca

Bună ziua,
Am un credit auto la o bancă şi mi-am plătit întotdeauna ratele la timp.Mai specific odată că nu am întârzâiat cu ratele nici măcar o zi şi mă trezesc cu un telefon astăzi de la un recuperator de credite, care mi-a vorbit mizerabil şi care mi-a zis că avem o restanţă de 38 de zile.Noi avem toate chitanţele lde la ratele achitate.Am sunat la bancă pt. că momentan nu am cum ajunge şi mi-au zis că întradevăr figurăm cu o restanţă.
Vă rog să-mi spuneţi dacă banca poate să ne scoată datori din moment ce noi avem chitanţa cum am achitat rata şi ce se poate face pentru faptul că figurăm ca rău platnici dintr-o greşeală a băncii?
Mergeti urgent la banca cu chitanta si lamuriti-va problema pe loc!
Nu va poate spune nimeni altceva decat ca la banca e rezolvarea problemei Dv. si nu cu telefonul.
e o eroare din partea bancii, cu siguranta. puteti sa le trimiteti copii dupa chitantele prin care dovediti ca ati achitat in termen ratele.