Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... concediu odihna neefectuat
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

concediu odihna neefectuat

Buna dimineata!Datorita dificultatilor economice,firma a concediat muncitori ,conform art.65,alin.1 din Codul Muncii.Raportat la lunile lucrate ,aveau dreptul la concediu de odihna.Cum sa procedez?Va multumesc!
Daca nu si-au efectuat integral CO, atunci la incetarea c.i.m. CO neefectuat se compenseaza in bani - art.141 alin.4 C.mun.
Daca nu s-a efectuata concediul de odihna umreaza a li se plati zilele la care aveau dreptul pina la concediere
faci cerere sa-ti plateasca concediu
daca nu iti plateste concediu faci reclamatie la ITM