Forum Discuţii juridice Executare silită Taxa timbru-investire B.O
Discuție deschisă în Executare silită

Taxa timbru-investire B.O

Pentru investirea cu formula executorie a unui Bilet la Ordin cat este taxa de timbru? Multumesc.:D
4,00 lei
si timbru judiciar 0,30 lei?
4 lei taxa si 0,15 timbru.
Dupa ce e investit cu formula executorie cum il primesc inapoi? Imputernicesc pe cineva sa-l ridice de la instanta sau imi e trimis prin posta? Si apoi ce fac cu el, il duc la un executor judecatoresc sau... ? :)
Unele instante il trimit prin posta.
Puteti sa urmariti dosarul pe portal.
Dupa ce se admite cererea imputerniciti un executor judecatoresc din Bucuresti sa il ridice.
Executarea nu o poate face decat un executor din Bucuresti - nu conteaza din ce sector este.