avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 806 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Taxa timbru-investire B.O
Discuție deschisă în Executare silită

Taxa timbru-investire B.O

Pentru investirea cu formula executorie a unui Bilet la Ordin cat este taxa de timbru? Multumesc.:D
Cel mai recent răspuns: Iuliana Cermak , Avocat 14:38, 6 Septembrie 2010
4,00 lei
si timbru judiciar 0,30 lei?
4 lei taxa si 0,15 timbru.
Dupa ce e investit cu formula executorie cum il primesc inapoi? Imputernicesc pe cineva sa-l ridice de la instanta sau imi e trimis prin posta? Si apoi ce fac cu el, il duc la un executor judecatoresc sau... ? :)
Unele instante il trimit prin posta.
Puteti sa urmariti dosarul pe portal.
Dupa ce se admite cererea imputerniciti un executor judecatoresc din Bucuresti sa il ridice.
Executarea nu o poate face decat un executor din Bucuresti - nu conteaza din ce sector este.

Alte discuții în legătură

Bilet la ordin refuzat mimiz mimiz Am un bilet la ordin refuzat de la banca pe motivul de lipsa partiala de disponobil. Biletul a fost emis in data de 5 ianuarie cu scadenta la 10 martie. Am ... (vezi toată discuția)
Investire cu formula executorie ContSters154162 ContSters154162 Cererea de investire cu formula executorie a unui Bilet la Ordin emis de catre o societate din Bucuresti si girat/avalizat de o alta societate din Bucuresti la ... (vezi toată discuția)
Executare silita - bo ENGFULL ENGFULL am un bo refuzat de banca pentru lipsa de disponibil fac o recapitulare si daca gresesc sa omit ceva poate primesc atentionari si sfaturi.... cerere la ... (vezi toată discuția)