Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Inundatie apartament "sub acoperire"
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Inundatie apartament "sub acoperire"

Buna ziua!

Ma numesc Sorina Dumitru si simt cum imi pierd calmul de tot. Dupa ce ca suntem inundati pt ca terasa necesita reparare si nu toti locatarii platesc, acum vecina noastra de deasupra se razbuna pe noi (in urma unui scandal mai vechi), adica ne inunda fara a recunoaste si fara a lasa urme. De unde stiu asta? Pt ca a fost constatata de catre un instalator, care s-a dus in toate apartamentele suspecte. In fine, ideea este ca isi acopera urmele, nu da drumul la usa decat cand nu mai sunt si nimeni nu o prinde. Ce as putea sa fac? Sunt un caz disperat....
puteti sa va asigurati apartamentul si cand e inundatie chemati inspectorul, constata si va da banii. restul e treaba celor de la asigurari:D
Puteti incepe un proces impotriva vecinei dvs. pentru recuperarea daunelor. Este necesara o expertiza care sa stabileasca ca vecina este vinovata, dar daca persoana care a reparat a putut observa ca vecina este vinovata probabil si expertul va putea.

Puteti face o plangere la politie pentru distrugere.
Va sftuiesc sa va asigurati apartamentul si cand e inundatie chemati inspectorul, constata si va da banii.
nu e cam tardiva treaba cu asigurarea :P ? si procesul ...? acum sa fim seriosi....cat o sa dureze pana vezi niste bani pe bune? cel mai bine stresezi vecinul cu scrisori nebunii ...cereri prin asociatie sa te ajute sa recuperezi banii ....si poate cedeaza vecinul :))