Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... PFA-mod de calcul contributii
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

PFA-mod de calcul contributii

Daca in luna luna iulie PFA-ul are pierdere cum declar contributiile ?

nu declarati venitul net daca nu il aveti ca baza de calcul, pierderea lunara nu intra ca baza de calcul la contributii!