Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... oug 58/2010
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

oug 58/2010

PFA CU ACTIVITATE DE TAXIMETRIE, CU VENIT NET ANUAL ESTIMAT DE FINANTELE PUBLICE SI CARE NU BENEFICIAZA DE NICI UN FEL DE DEDUCERI, SUNT OBLIGATI SA PLATEASCA IN BAZA ACESTEI ORDONANTE?
Pentru veniturile cu caracter repetitiv incepand cu luna iulie 2010 se platesc contributiile: cas 10,5%; cass 5,5%; somaj 0,5 %,
Trebuie sa depuneti o declaratie lunara pentru CAS la Casa de pensii si o declaratie lunara la Agentia pt Ocuparea Fortei de Munca pt contributia de soma.
Pentru cass ramane valabila declaratia veche.