Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Asigurare de viata
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Asigurare de viata

Buna ziua,

As dori sa imi fac o asigurare de viata insa nu am deloc cunostinte legate de acest domeniu. De aceea v-as ruga sa imi dati unele detalii/amanunte legate de tipul de asigurare pe care ar trebui sa il aleg. De ex. ce evenimente ar fi bine sa fie asigurate, daca sa aleg si pensie suplimentara sau nu, avantaje, dezavantaje, etc.

Va multumesc
~ Conținut șters la cerere ~
Lucrurile dorite le puteti afla de la orice firma de asigurari de pe piata la care veti merge.De asemenea putei intra pe Google si daca cereti "asigurari de viata" puteti consulta multe oferte si conditii de asigurare si apoi va duceti la o firma de asigurari si cereti si alte lamuriri.