Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Angajare fara acte studii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Angajare fara acte studii

Buna ziua,

Ma confrunt cu urmatoarea situatie:

Dorim sa angajam o persoana din Marea Britanie, insa persoana respectiva si-a puerdut actele de studii.

Care sunt variantele de a putea angaja o persoana fara acte de studii? Se poate face contract de munca pentru muncitor necalificat fara nici un fel de act de studii?

Multumesc
Da, se poate angaja o astfel de persoana ca muncitor necalificat ...
depinde pe ce functie o incadrati si cerintele postului
In mesajul initial se specifica clar pe ce post doreste sa-l incadreze .. muncitor necalificat