Forum Discuţii juridice Traduceri traduceri
Discuție deschisă în Traduceri

traduceri

Buna ziua, daca cunosc limba rusa si slavona veche la perfectie(scris/citit) fara sa am studii superioare, cum pot obtine o recunoastere oficiala?Sunt lipovean si am invatat in familie(rusa) si la biserica(slavona)
Buna seara,

daca cunosti limba rusa si doresti sa profesezi ca traducator, poti sustine examenele de traducator pe domeniul juridic la CPPC, website: [ link extern ] /
Am mai discutat acest subiect in aceasta sectiune a forumului, asa ca daca parcurgi sectiunea vei mai afla amanunte despre respectivele examene.

In urma promovarii acestor examene (sunt 2, traducere si retroversiune) iti poti depune dosarul in vederea obtinerii autorizatiei de traducator emisa de Ministerul Justitiei, detalii aici: [ link extern ]

O seara buna!
ContSters24933, utilizator