Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensie urmas
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensie urmas

Buna ziua! am o nelamurire la care sper ca ma puteti ajuta. am terminat facultatea in anul 2007, iar pe perioada studiilor am beneficiat de pensie de urmas. ulterior m-am inscris la un master cu durata de doi ani in cadul unei institutii de invatamant de stat, cursuri la zi. am solicitat in continuare pensie de urmas (am adresat o intrebare la cp sector 2), iar raspunsul a fost negativ. Stiu ca intrebarea este tardiva, dar as vrea sa stiu daca mai aveam dreptul sau nu la pensia de pe urma tatalui meu. Va multumesc anticipat,
Va multumesc pentru raspuns.
O zi buna!