Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... dreptul la spor de sectie de 75 %
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

dreptul la spor de sectie de 75 %

Lucrez ca registrator medical in A.T.I. si nu beneficiez de spor de sectie desi in H.G.R. nr.547/04.06.2010 punct B.aliniat 4 beneficiaza de spor mediu de 75% din salariul de baza " personalul de specialitate medico-sanitar si auxiliar din sectii si compartimente cu paturi ATI si de Terapie Intensiva".
Directorul de resurse umane al spitalului spune ca nu ma incadrez in H.G.R. 547/04.06.2010 punct B.aliniat 4.
Care este personalul medical auxiliar ?
Daca postul meu este de registrator medical - in ce categorie de personal ma incadrez?
vladuta gina lenuta, utilizator