Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Pot divorta?
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Pot divorta?

Se poate divorta daca nu sunt decat 2 luni de la cununia civila?Va multumesc frumos!
da se poate divorta, dar nu de comun acord
Puteti cere si anularea casatoriei daca exista motive temeinice.Dupa 1 an se poate desface casatoria cu acordul ambelor parti,cu conditia sa nu existe copii.
se poate, insa pana la pronuntarea hotararii de divort se va scurge mai mult timp decat a durat casnicia!:stunned:
sigur ca se poate.puteti divorta oricand dupa incheierea casatoriei.
da se poate divorta, cu martori