avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 403 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Pot divorta?
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Pot divorta?

Se poate divorta daca nu sunt decat 2 luni de la cununia civila?Va multumesc frumos!
Cel mai recent răspuns: Constantin Alexandru Radu , Consilier juridic 21:12, 10 Septembrie 2010
da se poate divorta, dar nu de comun acord
Puteti cere si anularea casatoriei daca exista motive temeinice.Dupa 1 an se poate desface casatoria cu acordul ambelor parti,cu conditia sa nu existe copii.
se poate, insa pana la pronuntarea hotararii de divort se va scurge mai mult timp decat a durat casnicia!:stunned:
sigur ca se poate.puteti divorta oricand dupa incheierea casatoriei.
da se poate divorta, cu martori

Alte discuții în legătură

Culpa...comuna sau exclusiva ralu_2008 ralu_2008 in afara de probele pe care le administreaza, exista un temei legal in functie de care judecatorul sa aprecieze desfacerea unei casatorii din culpa comuna sau ... (vezi toată discuția)
Care sunt pasii de urmat pt a divorta? giorgi17 giorgi17 Buna ziua, sunt casatorita de 1 an, eu si sotul meu locuim in casa parintilor lui, nu avem bunuri comune. Eu am un cdredit facut pe numele meu. Cu cateva ... (vezi toată discuția)
Divort neipartasit ivanflorentina50 ivanflorentina50 cum pot sa aflu de pe net daca sotul meu a bagat actele pentru divort (vezi toată discuția)